Tingimused – Fotovõistlus 2023

Tingimused

 Tähtajad
Võistlusfotod palume üles laadida 1. augustist 30. septembri keskööni. Võistluse lõpuõhtu aja ja koha saab teada novembris Eesti Looduse kodulehelt.

 Nõuded fotole
Foto peab olema tehtud Eestis ning jäädvustatud vabalt looduses elavad loomad, taimed või seened üksi või mitmekesi. Fotod peavad järgima loodusfotograafia üldisi eetikareegleid; pole soovitud pildid lindude pesadest või fotod, mille tegemisel on pildistatavat olendit ilmselgelt liiga palju häiritud. Pildistatud loom, taim või seen peab olema äratuntav ja autoril võimalikult täpselt määratud. Iga foto juurde ootame kindlasti lühikest lugu (200–500 tähemärki): kus ja kuidas pilt on tehtud ja kes on pildil. Arvesse lähevad digifotod, mille pikema külje pikkus on vähemalt 3000 pikslit. Faili vorming peab olema vähima tihendamisega JPG.

 Kategooriad
Arvestust peetakse kahes vanuseklassis: noored kuni 16 eluaastat (kaasa arvatud) ja täiskasvanud. Välja antakse looma-, taime- ja seenefotode peaauhind ja esimene auhind nii üldarvestuses kui ka noorte arvestuses. Ühtlasi jagatakse eriauhindu järgmistes kategooriates: aasta lind (Eesti ornitoloogiaühingu auhind), käituv loom, väike loom (lähi- või makrovõte), veeloom, parim liigikaitsefoto (Tallinna loomaaia auhind), väike taim (lähi- või makrovõte), veetaim, põlispuu (Eesti arboristide ühingu auhind), aasta orhidee (Eesti orhideekaitse klubi auhind), elurikkus (kliimaministeeriumi auhind), looduse maastikud ja mustrid (TÜ loodusmuuseumi ja botaanikaaia auhind), parim vaba litsentsiga foto või
fotode komplekt (Vikipeedia auhind). Auhindu jagavad ka teised võistluse toetajad.

 Fotode tarvitus
Korraldajatel on õigus auhinnatud fotosid tasuta avaldada ajakirjades ja teistes trükistes. Kõiki võistlusele saadetud pilte võivad korraldajad tasuta kasutada võistlust tutvustavatel üritustel (näitused, ettekanded jms).

 Lisainfo:
www.eestiloodus.ee
e-post: eestiloodus@loodusajakiri.ee
Telef: 610 4105

Toetajad